Wydział Filozofii

Filozofia

Filozofowie są wyposażeni w najbardziej uniwersalne kompetencje na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy!

Jeśli nie znasz odpowiedzi na pytania, które Cię nurtują, a cechuje Cię umiejętność krytycznego myślenia, zacznij studia z filozofii na UKW. Studia filozoficzne gwarantują rozwinięcie horyzontów myślowych i ułatwiają odnalezienie się w dzisiejszej rzeczywistości. Nie oferujemy Ci wąskiej specjalności zawodowej, lecz szerokie możliwości realizacji najróżniejszych planów i ambicji. Na studiach poszukujemy odpowiedzi na pytania: Na czym polega poprawne uzasadnienie przekonań? Na czym polega dobre życie? Czym jest sprawiedliwość? Czy ludzki umysł jest czymś różnym od mózgu? Czy istnieją racjonalne podstawy do uznania bądź odrzucenia tezy o istnieniu Boga? – i wiele innych. Ważne są jednak nie tylko takie czy inne pytania, lecz umiejętność krytycznego i twórczego myślenia, którą nabywa się podczas poszukiwania niekonwencjonalnych, nowatorskich odpowiedzi.

Nasza wyspecjalizowana kadra dydaktyczno-badawcza przeprowadzi Cię nie tylko przez najważniejsze obszary filozoficznej refleksji (do których należą: ontologia, epistemologia, estetyka, etyka, filozofia kultury, filozofia religii, filozofia społeczna, filozofia umysłu, filozofia nauki, logika, i wiele innych), lecz także przez fascynujące dzieje ludzkiego myślenia, obejmujące klasykę filozofii starożytnej (Sokrates, Platon, Arystoteles i inni), scholastykę i teologię średniowiecza (św. Anzelm, św. Tomasz i inni), historię filozofii nowożytnej (od renesansu, poprzez oświecenie, po wiek XIX) oraz najważniejsze kierunki niezwykle zróżnicowanej myśli XX-wiecznej (fenomenologia, egzystencjalizm, postmodernizm, filozofia analityczna i inne).

Filozofia (studia II stopnia) – zasady rekrutacji i inne szczegóły

Rejestracja na stronie:

Filozofia – studia II stopnia

W najbliższej przyszłości planowane jest uruchomienie kierunku studiów kognitywistyka na II stopniu (studia magisterskie uzupełniające).