Dr hab. Edward J. Gorzelańczyk, profesor uczelni

Wykształcenie

• lekarz medycyny, biolog molekularny
  • doktor nauk medycznych
  • doktor habilitowany nauk humanistycznych (językoznawstwo)

Obszar zainteresowań badawczych:

• kognitywistyka, neurofilozofia
  • neuropsychiatria i psychiatria biologiczna
  • diagnoza różnicowa i diagnostyka za pomocą uczenia maszynowego
  • mechanizmy uzależnienia i podejmowania decyzji
  • obliczeniowe koncepcje umysłu
  • powiązanie procesów motorycznych, emocjonalnych i poznawczych

Wybrane publikacje (autorstwo, współautorstwo):

Wykaz wypromowanych doktorów

• Ilona Laskowska - Funkcjonowanie poznawcze i emocjonalne osób z chorobą Parkinsona przed i po zabiegu ablacyjnym gałki bladej - 2008 (UKW – Bydgoszcz).
  • Dorota Ackerman - Wpływ talamotomii na funkcje kognitywne i stopień nasilenia depresji u osób z choroba Parkinsona. praca obroniona - 2009. (UKW – Bydgoszcz)
  • Piotr Walecki - Reakcja elektrodermalna i ruch gałek ocznych w diagnostyce ADHD/HKD. – 2012 (Instytut Psychologii PAN - Warszawa)
  • Maciej Michalak - Ocena podprogowego przetwarzania bodźców wzrokowych u osób z zaburzoną funkcją jąder podkorowych na przykładzie osób z chorobą Parkinsona. - 2012 (UKW – Bydgoszcz)
  • Katarzyna Pasgreta – Funkcjonowanie motoryczne, emocjonalne i poznawcze u osób z chorobą Alzheimera. - 2015 (wydział lekarski Collegium Medicum UMK)
  • Julia Feit – Zaburzenia ruchu gałek ocznych u osób uzależnionych od opioidów nosicieli wirusa HIV i HIV-ujemnych. 2017 - (wydział  lekarski Collegium Medicum UMK).
  • Filip Stawski – Poznanie Ucieleśnione. Neurofilozoficzna perspektywa zintegrowanego modelu funkcji psychicznych maj 2021 (Instytut Filozofii UAM)

Wykaz prowadzonych zajęć:

• kognitywistyka
  • filozofia umysłu
  • propedeutyka naturalizmu
  • translatorium tekstów filozoficznych z języka angielskiego
  • psychologiaewolucyjna
  • psychologia