Działalność Bydgoskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego w roku akademickim 2023/2024

Bydgoski Oddział Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zakończył cykl spotkań w roku akademickim 2023/2024. 14 czerwca 2024 roku odbyło się ostatnie, przedwakacyjne posiedzenie bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. W ramach spotkania swój wykład wygłosił dr hab. Wojciech Torzewski, prof. UKW. Prelekcja poświęcona była książce Poza tożsamością i różnicą. Rozważania i lektury z hermeneutyki siebie (Bydgoszcz 2023).

Łącznie w roku akademickim 2023/2024 odbyło się sześć posiedzeń bydgoskiego oddziału PTF (w tym jedno zebranie wyborcze), w ramach których swoje wykłady wygłosili:

• dr Sylwester Warzyński (UKW), odczyt pt. Życie w kulturze wyczerpania (16.10.2023),
  • prof. dr hab. Krzysztof Leśniewski (KUL), odczyt pt. Hezychastyczna diagnoza zagrożeń duchowych (22.03.2024),
  • dr hab. Jakub Momro, prof. UJ, odczyt pt. Czy istnieje widmowy materializm? (8.04.2024),
  • dr Magdalena Krasińska (UKW), odczyt pt. Wzniosłość, patos, lament. Typy jednostkowości muzyki (9.05.2024),
  • dr hab. Wojciech Torzewski, prof. UKW, odczyt pt. Poza tożsamością i różnicą. Rozważania i lektury z hermeneutyki siebie (14.06.2024).

Na zebraniu wyborczym w dniu 26 stycznia 2024 roku wybrane zostały nowe władze bydgoskiego oddziału PTF na kadencję 2024-2028:

• Przewodniczący – dr hab. Ryszard Mordarski, prof. UKW
  • Zastępca Przewodniczącego – prof. dr hab. Dariusz Łukasiewicz (UKW)
  • Sekretarz – dr hab. Wojciech Rechlewicz, prof. UKW
  • Skarbnik – dr Magdalena Krasińska (UKW)

Komisja Rewizyjna:

• Przewodnicząca – dr hab. Elżbieta Łukasiewicz, prof. UKW
  • Członkowie: dr hab. Jarosław Jakubowski, prof. UKW, dr Maciej Rewakowicz, dr Grzegorz Grzmot-Bilski
  • Pełnomocnik do spraw mediów i rzecznik prasowy – mgr Antoni Torzewski

Dodatkowo dwie osoby z zarządu bydgoskiego oddziału PTF zostały wybrane do władz Polskiego Towarzystwa Filozoficznego:

• dr hab. Ryszard Mordarski, prof. UKW został członkiem Zarządu Głównego,
  • dr hab. Wojciech Rechlewicz, prof. UKW został członkiem Komisji Rewizyjnej.

Ponadto w roku akademickim 2023/2024 bydgoski oddział PTF wspólnie z Wydziałem Filozofii UKW zaangażował się w organizację II Festiwalu Filozofii, który odbył się w dniach 20-26.11.2023 w Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera. Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja Koherencje.

Więcej informacji na temat działalności PTF i bydgoskiego oddziału znajduje się w zakładce Polskie Towarzystwo Filozoficzne – Oddział w Bydgoszczy.