Wykłady prof. Jakuba Momro

Miło nam poinformować, że w dniach 8-9 kwietnia 2024 roku dr hab. Jakub Momro, prof. UJ wygłosi dwie prelekcje filozoficzne:

• 8.04. (poniedziałek) „Czy istnieje widmowy materializm?”, godz. 18:00, Wydział Filozofii UKW, sala 1011, ul. Ogińskiego 16 (posiedzenie bydgoskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Filozoficznego),
  • 9.04. (wtorek) „Opowiedzieć wszystko?”, godz. 19:00, Sala koncertowa Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego, ul. Gdańska 20 (organizator: Fundacja Koherencje, program: Muzyka|Filozofia|Koherencje). Wykładowi będzie towarzyszył koncert (flet, fortepian).

Prof. Jakub Momro jest filozofem, literaturoznawcą, eseistą i tłumaczem. Przełożył na język polski dzieła m.in. Jacquesa Derridy, Jean-Luca Nancy’ego, Rolanda Barthes’a. Jest autorem kilku monografii, m.in. „Widmontologie nowoczesności. Genezy” (2014) i „Ucho nie ma powieki. Dźwiękowe sceny pierwotne” (2020).

Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.