Plantinga i Kenny: dzieła filozoficzne w polskich przekładach

Miło nam poinformować, że w 2023 roku ukazały się dwa dzieła filozoficzne z obszaru analitycznej filozofii religii w przekładach i pod redakcją pracowników Wydziału Filozofii UKW: prof. dr hab. Dariusza Łukasiewicza oraz dr hab. Ryszarda Mordarskiego, prof. UKW.

• Alvin Plantinga, Gdzie naprawdę jest konflikt. Nauka religia i naturalizm, red. Dariusz Łukasiewicz, tłum. Elżbieta Łukasiewicz, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2023.

Książka Gdzie naprawdę jest konflikt Alvin Plantinga

Książka Alvina Plantingi kwestionuje naturalistyczny pogląd na świat i podejmuje wyzwanie rzucone religii przez nowy ateizm. Redaktor naukowy książki, prof. dr hab. Dariusz Łukasiewicz, jest Dziekanem Wydziału Filozofii UKW. Tłumacz dzieła, dr hab. Elżbieta Łukasiewicz, jest profesorem uczelni na Wydziale Językoznawstwa UKW.

Alvin Plantinga (ur. 1932) to wybitny amerykański filozof analityczny. Książka będąca podstawą przekładu, Where the Conflict Really Lies: Science, Religion and Naturalism, ukazała się w 2011 roku.

• Anthony Kenny, Bóg filozofów, tłum. R. Mordarski, Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz 2023.

Bóg filozofów Anthony Kenny

Książka poświęcona jest analizie dwóch atrybutów Bożych: wszechwiedzy i wszechmocy. Tłumacz dzieła, dr hab. Ryszard Mordarski, jest profesorem uczelni na Wydziale Filozofii UKW. Polski przekład poprzedzony został wstępem tłumacza.

Anthony Kenny (ur. 1931) to jeden z najwybitniejszych brytyjskich filozofów analitycznych. Książka będąca podstawą przekładu, The God of the Philosophers, ukazała się w 1979 roku.

Linki do książek:

1. Plantinga: Gdzie naprawdę jest konflikt. Nauka religia i naturalizm